Υποψήφιο γκολ της χρονιάς από τον Νακαμούρα
Μπορεί να μην αναδειχθεί γκολ της χρονιάς, αλλά σίγουρα θα αναδειχθεί εκτέλεση φάουλ της δεκαετίας… Ο Σουνσούκε Νακαμούρα ισοφάρισε σε 2-2 για λογαριασμό της Γιοκοχάμα Μαρίνος στο ματς με την Γκάμπα Οσάκα με ένα γκολ ποίημα.
Η ομάδα του κέρδισε φάουλ στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων 25 μέτρα μακριά από την εστία, ο Νακαμούρα πήρε φόρα, εκτέλεσε, γονάτισε τον αντίπαλο πορτιέρο και έστειλε την μπάλα πιο κοντά στο «Γ» από ποτέ. Η μπάλα σχεδόν χάιδεψε και το οριζόντιο και το κάθετο δοκάρι! Τα πολλά λόγια είναι περιττά.
Απολαύστε:
https://www.youtube.com/watch?v=4fMNM2DKF3M