Σκοράρει ο Μήτρογλου, κερδίζει η Μπενφίκα

«Κάπνισαν» και πάλι τα «πιστόλια» του Κώστα Μήτρογλου στο πορτογαλικό πρωτάθλημα. Ο διεθνής επιθετικός διεύρυνε το σερί σκοραρίσματός του, συμβάλλοντας στη μεγάλη νίκη με σκορ 4-1 της Μπενφίκα πεό της ουραγού Τοντέλα.

Οι «αετοί» της Λισσαβώνας άνοιξαν νωρίς το σκορ με τον Ζαρντέλ (11’), ενώ στο 24’ ο Ζόνας έκανε το 2-0 και έβαλε τις βάσεις για ένα εύκολο βράδυ. Στην επανάληψη και συγκεκριμένα στο 69’, ο Ζόνας βρήκε ξανά τον δρόμο προς τα δίχτυα, ενώ τρία λεπτά πριν το φινάλε ήταν η σειρά του Κώστα Μήτρογλου να σκοράρει και να ανεβάσει το δείκτη του σκορ στο 4-0.

Οι φιλοξενούμενοι το μόνο που κατάφεραν ήταν να πετύχουν το γκολ της… τιμής στις καθυστερήσεις (90+2’) με τον Ζούνιορ.