![](https://www.iapopsi.gr/wp-content/uploads/2013/05/vosniadis.jpg)
Παρελθόν ο Βοσνιάδης, φαβορί ο Παναγόπουλος
Βραχύβιο αποδείχθηκε το πέρασμα του Αλέκου Βοσνιάδη στον πάγκο της Λάρισας, καθώς η ήττα στο Κύπελλο Ελλάδας από τον Ολυμπιακό Βόλου ήταν κάτι που δεν μπορούσε να ανεχθεί η διοίκηση της ομάδας.
Αναλυτικά η ανακοίνωση:
«Η ΠΑΕ ΑΕΛ ανακοινώνει την λύση της συνεργασίας με τον προπονητή κ. Αλέκο Βοσνιάδη. Εύχεται στον προπονητή καλή συνέχεια στην καριέρα του».
Πιθανότερος αντικαταστάτης του αυτή τη στιγμή φαντάζει ο Λεωνίδας Παναγόπουλος που ήταν και πέρυσι –για μικρό χρονικό διάστημα- στον πάγκο της ομάδας.