![](https://www.iapopsi.gr/wp-content/uploads/2024/07/tselidis-2.jpg)
Τζούντο: Στους «8» ο γίγαντας Τσελίδης
Σπουδαία πρόκριση στους προημιτελικούς της κατηγορίας των -90κ. ανδρών στο Ολυμπιακό τουρνουά του τζούντο πήρε ο Θόδωρος Τσελίδης.
Ο 27χρονος τζουντόκα επικράτησε του νούμερο 2 της κατάταξης, Νεμάνια Μάιντοβ, από την Σερβία, ο οποίος τιμωρήθηκε με τρία Shido. Μετά το αποτέλεσμα αυτό, ο Τσελίδης προκρίθηκε στα προημιτελικά, όπου θα αντιμετωπίσει τον Γάλλο Μαξίμ-Γκαέλ Ενγκαγιάπ Αμπού.