![](https://www.iapopsi.gr/wp-content/uploads/2022/04/33_213133-750x430.jpg)
Τοποθετήθηκε η βάση για τον δικέφαλο αετό της «Αγιά Σοφιάς»
Ολοκληρώνονται τα έργα στην «Αγια-Σοφιά – Opap Arena». Πέρα από το εσωτερικό του νέου γηπέδου της ΑΕΚ αυτό αφορά και τον εξωτερικό χώρο και συγκεκριμένα -μεταξύ άλλων- το εντυπωσιακό άγαλμα του δικέφαλου αετού. Συγκεκριμένα, έχει τοποθετηθεί ήδη η βάση πάνω στην οποία θα μπει το γλυπτό που έχει παραγγείλει η «κιτρινόμαυρη» ΠΑΕ.
Την ίδια στιγμή, σχεδόν έτοιμη είναι η αίθουσα Τύπου. Ουσιαστικά απομένουν μόνο κάποιες τελευταίες λεπτομέρειες, καθώς έχουν μπει ήδη τα καθίσματα.