![](https://www.iapopsi.gr/wp-content/uploads/2014/02/556396b1bd3d5e66a54582b1321606a0_L.jpg)
«Θα ήθελα να είμαι ο Κάρολος Παπούλιας»
Ο ταλαντούχος Ευθύμης Ζησάκης αποκαλύπτει σε πρόσφατη συνέντευξη του ποιο είναι το γούρι του, ποιος θα ήθελε να είναι αλλά και ποια είναι η φράση που περιγράφει καλύτερα τον εαυτό του.
Αν δεν ήταν ο εαυτός του, απαντά με χιούμορ, ότι θα ήθελε να είναι ο Κάρολος Παπούλιας, ο πρόεδρος της Δημοκρατίας για να βάλει στη θέση του αυτούς που πρέπει. Η φράση που περιγράφει καλύτερα τον εαυτό του είναι «Καλύτερα να έχω χαρά και γαλήνη, παρά δίκιο», λέει στο περιοδικό Εγώ. Όσο για το γούρι του; Είναι μια κλειστή τσουλήθρα στην γειτονιά που μεγάλωσε. Κάθε φορά που πηγαίνει, το έχει για καλό να γράφει πάνω της σκέψεις και συναισθήματα.