![](https://www.iapopsi.gr/wp-content/uploads/2013/07/7e29a015d80be9f114c0a7bd493d0786_XL.jpg)
Στην Κόνιασπορ ο Ιτάνζ
Αποχωρεί όπως ήταν αναμενόμενο από τον ΠΑΟΚ ο Σαρλ Ιτάνζ, αφού ο Καμερουνέζος θα συνεχίσει την καριέρα για ένα χρόνο με τη μορφή δανεισμού στην τουρκική Κόνιασπορ.
Ο έμπειρος κίπερ αποχαιρέτησε σήμερα όλα τα μέλη της αποστολής της ομάδας και εντός των επόμενων ημερών θα ενταχθεί στο ρόστερ του νεοφώτιστου συλλόγου στην πρώτη κατηγορία της Τουρκίας.
Η Κόνιασπορ ανέβηκε μέσω μπαράζ στα σαλόνια του τουρκικού ποδοσφαίρου αφού κατετάγη 6η στην κανονική περίοδο. Μάλιστα, ο Ιτάνζ θα είναι μόλις ο τρίτος ξένος ποδοσφαιριστής του ρόστερ αφού η ομάδα εμπιστεύεται ιδιαίτερα τους γηγενείς.