![](https://www.iapopsi.gr/wp-content/uploads/2014/05/Palacio_de_los_Deportes_de_Madrid_-_Estudiantes_vs_Unicaja_-_02.jpg)
Στη Μαδρίτη το Final Four του 2015
Μπορεί η Ρεάλ να διεκδικεί αύριο τον τίτλο της πρωταθλήτριας Ευρώπης, ωστόσο σήμερα η Μαδρίτη αναδείχθηκε νικήτρια, όσον αφορά στον διοργανωτή του επόμενου Final Four.
Συγκεκριμένα, όπως ανακοίνωσε ο εκτελεστικός διευθυντής της Euroleague, Τζόρντι Μπερτομέου, η τελική φάση της διοργάνωσης της επόμενης σεζόν (2015) θα φιλοξενηθεί στο «Παλάθιο ντε Ντεπόρτες», χωρητικότητας 15.000 θεατών.
Πρόκειται φυσικά για το γήπεδο που χρησιμοποιεί ως έδρα η «βασίλισσα», ενώ η Μαδρίτη είχε φιλοξενήσει το Final Four και το 2008.