Σοκ για την Λάτσιο έχασε 2-1 από την Τζένοα

Σοκ για την Λάτσιο! Η ομάδα του Ιντζάγκι αν και προηγήθηκε στην έδρα της Τζένοα, με δύο γκολ στο τελευταίο 15λεπτο, γνώρισε την ήττα 2-1 και τώρα οι «λατσιάλι»… τρέχουν.
Η Λάτσιο προηγήθηκε στο 44′ με πλασέ του Μπαντέλι και από εξαιρετική συνεργασία με τον Τσίρο Ιμόμπιλε και στο δεύτερο ημίχρονο έδειχνε ότι θα κατάφερνε να αποδράσει με το «διπλό». Παρ’ όλα αυτά, στο 75′ ο Σανάμπρια έκανε το 1-1 και στην τελευταία φάση του αγώνα, με εξαιρετικό μονοκόμματο σουτ του Κρισίτο, η Τζένοα διαμόρφωσε το 2-1, παίρνοντας μεγάλη βαθμολογική ανάσα για τη μάχη της παραμονής.

Νίκη-ανάσα πήρε η Ουντινέζε που επικράτησε 1-0 της Κιέβο, ενώ ανάλογης σημασίας επικράτηση πέτυχε και η Έμπολι που νίκησε 3-0 τη Σασουόλο.