Ρεσιτάλ Βεζένκοφ στο ντεμπούτο του στο NBA

Ο Σάσα Βεζένκοφ  πραγματοποίησε την πρώτη του εμφάνιση στην άλλη άκρη του Ατλαντικού, στην ήττα (112-99) των Κινγκς από τους Ράπτορς στο «Rogers Arena» του Βανκούβερ.

Η πρώτη εικόνα του διεθνούς Βούλγαρου φόργουορντ ήταν άκρως θετική στο ανεπίσημο ντεμπούτο του.

Ο MVP της περσινής Euroleague πέρασε στον αγώνα στο 6ο λεπτό της τρίτης περιόδου και αγωνίστηκε για 11 λεπτά, έχοντας απολογισμό 12 πόντους (με 4/7 σουτ, 2/4 τρίποντα και 2/2 βολές), 2 ριμπάουντ και 1 ασίστ.

Ο πρώην παίκτης του Ολυμπιακού ήταν ο πρώτος σκόρερ της νέας του ομάδας, των Κινγκς, ενώ εκείνος που ξεχώρισε από το Τορόντο ήταν ο Γκάρι Τρεντ Τζούνιορ, με 22 πόντους και 3 κλεψίματα, ενώ ακολούθησε ο Σκότι Μπαρνς με 15 πόντους, 7 ριμπάουντ και 4 ασίστ.

Τα δωδεκάλεπτα: 35-35, 69-55, 95-74, 112-99