![](https://www.iapopsi.gr/wp-content/uploads/2018/08/215916.jpg)
Πρώτη προπόνηση ο Νίκος Βέργος σήμερα με Παναθηναϊκό
Την πρώτη του προπόνηση με τη φανέλα του Παναθηναϊκού έκανε σήμερα ο Νίκος Βέργος.
Ο 22χρονος επιθετικός βρέθηκε στο Κορωπί, όπου γνώρισε τους νέους συμπαίκτες του, αλλά και το σταφ του τριφυλλιού, ενώ παράλληλα ακολούθησε και ατομικό πρόγραμμα.
Ο Έλληνας φορ, μάλιστα, πέρασε ήδη με επιτυχία τις ιατρικές εξετάσεις και αύριο η πράσινη ΠΑΕ θα ανακοινώσει την απόκτησή του.
Υπενθυμίζεται πως ο Βέργος μετακομίζει στην ομάδα του Γιώργου Δώνη ως ελεύθερος από τον Ολυμπιακό, με τους ερυθρόλευκους να διατηρούν 20% ποσοστό μεταπώλησης.