![](https://www.iapopsi.gr/wp-content/uploads/2024/07/malme-goal_235806-750x430.jpg)
Προκρίθηκε η Μάλμε και περιμένει τον ΠΑΟΚ
Οι Σουηδοί έχασαν 3-2 από την Κλάκσβικ αλλά σφράγισαν το εισιτήριο
Την ήττα γνώρισε στα Νησιά Φερόε από την Κλάκσβικ η Μάλμε, αλλά είναι εκείνη η οποία θα βρεθεί στον δρόμο του ΠΑΟΚ, αν αυτός αποκλείσει την Μπάνια Λούκα.
Η σουηδική ομάδα έχασε με 3-2, ωστόσο, έχοντας για… παρακαταθήκη το 4-1 του πρώτου αγώνα πήρε την πρόκριση για τον γ’ προκριματικό γύρο του Champions League.
Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ μόλις στο 2ο λεπτό, με τον Μπέρντσον, όμως η Μάλμε κατάφερε να ισοφαρίσει άμεσα, με τον Μπόλιν στο 13’, ενώ χάρη σε εύστοχο πέναλτι του Κρίστενσεν στο 59’ πήρε το προβάδισμα.
Η Κλάκσβικ έκανε την δική της ανατροπή, με τα δυο τέρματα του Φρέντερικσμπεργκ στο 65’ και στο πέμπτο λεπτό των καθυστερήσεων.