![](https://www.iapopsi.gr/wp-content/uploads/2020/09/lyratzis-1200x630.jpg)
Πόσο θα λείψει ο Λύρατζης στον ΠΑΟΚ
Θλάση β’ βαθμού στον αριστερό προσαγωγό είναι το αποτέλεσμα της μαγνητικής στην οποία και υποβλήθηκε ο Λευτέρης Λύρατζης.
Yπενθυμίζεται πως ο δεξιός οπισθοφύλακας του ΠΑΟΚ αποχώρησε χθες (23/10) τραυματίας από την αναμέτρηση εναντίον του Αστέρα Τρίπολης στην Τούμπα και σήμερα (24/10) υποβλήθηκε στις απαραίτητες εξετάσεις προκειμένου να διαπιστωθεί το ακριβές μέγεθος του τραυματισμού του.
Σημειώνεται πως ο νεαρός αμυντικός του «Δικεφάλου» αναμένεται να μείνει εκτός δράσης για τέσσερις με έξι εβδομάδες, με την κατάστασή του να αξιολογείται από το ιατρικό επιτελείο της ομάδας.