![](https://www.iapopsi.gr/wp-content/uploads/2018/07/screenhunter_2891_jul._18_20.20.jpg)
Πορεία του ΑΠΟΕΛ για τα 44 χρόνια εισβολής και κατοχής στην Κύπρο
Ο Αθλητικός Ποδοσφαιρικός Όμιλος Ελλήνων Λευκωσίας με αφορμή τη μαύρη επέτειο της βάρβαρης εισβολής του 1974 στην Κύπρο διοργάνωσε πορεία με σύνθημα “44 χρόνια εισβολής και κατοχής, ο ΑΠΟΕΛ ΔΕΝ ΞΕΧΝΑ”.
Η εκδήλωση διοργανώθηκε από το Τμήμα Δρομέων του Σωματείου και οι συμμετέχοντες κάλυψαν μια διαδρομή 7,5 χιλιομέτρων με αφετηρία το οίκημα του Σωματείου ΑΠΟΕΛ και τερματισμό τον Τύμβο Μακεδονίτισσας.