![](https://www.iapopsi.gr/wp-content/uploads/2014/07/1127602.jpg)
Πόποβιτς: «Είμαστε ο ΠΑΟΚ και θέλουμε πάντα να κερδίζουμε»
Για το χθεσινό φιλικό του ΠΑΟΚ με την ουκρανική Ντνιέπρ μίλησε ο Δημήτρης Πόποβιτς στους εκπροσώπους του Τύπου. Ο νεαρός ποδοσφαιριστής του «δικεφάλου» αναφέρθηκε και στον Άγγελο Αναστασιάδη.
Αναλυτικά όσα δήλωσε ο Δ. Πόποβιτς:
-Για τη χθεσινή ήττα του ΠΑΟΚ από την Ντνίπρο:
«Παίζαμε με μία ομάδα πολύ δυνατή σε σχέση και με την Σταντάρ Λιέγης. Ή ήττα δεν μπορεί να ικανοποιεί ποτέ ως αποτέλεσμα. Είμαστε ο ΠΑΟΚ και θέλουμε πάντα να κερδίζουμε. Αυτή η ομάδα ήταν πιο έτοιμη και έχει δώσει περισσότερα παιχνίδια. Εμείς ήμασταν και πιο κουρασμένοι, αλλά και πάλι προσπαθήσαμε για το καλύτερο».
-Για το τι κρατάει από αυτό το παιχνίδι:
«Σίγουρα το μόνο που δεν κρατάμε είναι το αποτέλεσμα. Από εκεί και πέρα θεωρώ ότι είχαμε καλή παρουσία, προσπαθήσαμε να βγάλουμε πράγματα που μας ζητάει και ο προπονητής στην προπόνηση».
-Για την αντίδραση του «Δικεφάλου του Βορρά» μετά το γκολ που δέχθηκε:
«Τις περισσότερες φορές μετά από ένα γκολ που δέχεσαι πέφτεις. Εμείς προσπαθήσαμε να βάλουμε ένα γκολ για την ισοφάριση αλλά δεν το καταφέραμε».
-Για το αν αισθάνεται ότι ο Άγγελος Αναστασιάδης του δείχνει εμπιστοσύνη, αφού συνέχεια του κάνει παρατηρήσεις:
«Όλα αυτά θα κριθούν στην συνέχεια. Όταν πάντως ένας προπονητής ασχολείται συνέχεια μαζί σου και κάνει παρατηρήσεις θέλει σίγουρα να σε βελτιώσει».