![](https://www.iapopsi.gr/wp-content/uploads/2024/07/bd08472962886e3b87cadead09655639_xl-750x430.jpg)
Πολάκης: «Έκανα μεγάλο λάθος που ψήφισα Σακελλαροπούλου για Πρόεδρο της Δημοκρατίας»
Εξηγήσεις για την απουσία του από τη δεξίωση του Προεδρικού Μεγάρου, έδωσε ο υπ. Υγείας επί ΣΥΡΙΖΑ, αναρτώντας δημοσιεύματα που θέλουν την ΠτΔ να αρνήθηκε την πρόσκληση σε συγγενείς των θυμάτων του σιδηροδρομικού δυστυχήματος στα Τέμπη. Από τα πυρά του... δεν γλίτωσε ούτε ο Α. Τσίπρας
Την πρόσκληση που έλαβε από την Πρόεδρο της Δημοκρατίας, Κατερίνα Σακελλαροπούλου, για τη δεξίωση στο Προεδρικό Μέγαρο για τα 50 χρόνια από την αποκατάσταση της Δημοκρατίας ανήρτησε στο Facebook ο Παύλος Πολάκης.
Μαζί με την πρόσκληση, ο βουλευτής της αξιωματικής αντιπολίτευσης και αναπληρωτής υπουργός υγείας επί ΣΥΡΙΖΑ έχει ανεβάσει και μια σειρά εικόνων με ρεπορτάζ ιστοσελίδων για τους προσκεκλημένους στο Προεδρικό Μέγαρο, που υποστηρίζουν ότι η Κατερίνα Σακελλαροπούλου απέκλεισε από την εκδήλωση τους γονείς των θυμάτων της τραγωδίας των Τεμπών.
Στην ανάρτησή του ο Παύλος Πολάκης δηλώνει μετανιωμένος που ψήφισε την κυρία Σακελλαροπούλου για Πρόεδρο σημειώνοντας: «Προφανώς ένα μεγάλο λάθος που έκανα σε ψηφοφορία» και προσθέτει: «Προφανώς και δεν πήγα» (εννοώντας την δεξίωση για την αποκατάσταση της Δημοκρατίας).
Τέλος αφήνει αιχμές πιθανότατα κατά του Αλέξη Τσίπρα, γράφοντας: «Ας όψονται, ξέρουν ποιοι, αυτοί που την παίνευαν».
Η ανάρτηση του Παύλου Πολάκη: