![](https://www.iapopsi.gr/wp-content/uploads/2024/07/oa-750x430.png)
Πέταξε για Παρίσι η ελληνική αποστολή
Με πολλά όνειρα και φιλοδοξίες αναχώρησε η ελληνική αποστολή για το Παρίσι, όπου θα συμμετάσχει στους Ολυμπιακούς Αγώνες.
Με το τσάρτερ ταξίδεψε το μεγαλύτερο μέρος της ελληνικής αποστολής, όπως η εθνικές ομάδες πόλο Ανδρών-Γυναικών, κολυμβητές και κολυμβήτριες, αθλητές του στίβου, μεταξύ των οποίων και η σημαιοφόρος Αντιγόνη Ντρισμπιώτη, η μοναδική εκπρόσωπος της ξιφασκίας, Δώρα Γκουντούρα, καθώς και το ελληνικό «δίδυμο» της καλλιτεχνικής κολύμβησης, Ευαγγελία Πλατανιώτη και Σοφία Μαλκογεώργου.
Στο αεροδρόμιο βρέθηκαν επίσης, ο αναπληρωτής υπουργός αθλητισμού, Γιάννης Βρούτσης και ο πρόεδρος της ΔΟΑ, Ισίδωρος Κούβελος