![](https://www.iapopsi.gr/wp-content/uploads/2013/12/stark-1304671262_zoom32_crop_800x600_800x600+216+6.jpg)
O Σταρκ στο Ολυμπιακός-Άντερλεχτ
Μία πολύ έμπειρη «σφυρίχτρα» όρισε η UEFA για το κρίσιμο ματς του Ολυμπιακού με την Άντερλεχτ, την ερχόμενη Τρίτη. Ο λόγος για τον Γερμανό Βόλφγκανγκ Σταρκ.
Ο φημισμένος ρέφερι έχει σφυρίξει σε δύο βαριές ήττες της Εθνικής μας ομάδας (0-4 από Αγγλία και 1-4 από Τουρκία) στο παρελθόν, ωστόσο ΑΕΚ και Παναθηναϊκός τα έχουν πάει αρκετά καλά με αυτόν διαιτητή.
Οι «κιτρινόμαυροι» έχουν ένα 3-2 με τη Λίτεξ Λόβετς και ένα 0-0 με τη Μονακό, ενώ οι «πράσινοι» είχαν κερδίσει 4-0 την Γκόριτσα το μακρινό 1999, με τον Σταρκ άρχοντα του συγκεκριμένου αγώνα.