Ο ρέφερι Βλάχος «εκτέλεσε» την Καλαμάτα κι έδωσε τρεις βαθμούς στην Κηφισιά

Ο διαιτητής Βλάχος εκτέλεσε την Καλαμάτα και χάρισε στην Κηφισιά τη νίκη 2-1 στη Μεσσηνία. Ο ανεκδιήγητος ρέφερι από την Ανατολική Αττική, ανακάλυψε πέναλτι στο 51΄ σε βουτιά του Τετέϊ, με το οποίο οι φιλοξενούμενοι έφθασαν στο δεύτερο γκολ. Αλλά και στο πρώτο με το οποίο η Κηφισιά προηγήθηκε, υπήρξε πεντακάθαρο φάουλ στο ξεκίνημα της φάσης.

Στους 34 βαθμούς ανέβηκε η ομάδα των Βορείων Προαστίων και συνεχίζει την εξαιρετική  πορεία της στον Β’ όμιλο της Super League 2.
Παρέμεινε 7η με 19 η Καλαμάτα, η οποία δεν έχει νίκη στα τέσσερα τελευταία ματς.
Η Κηφισιά του Γιώργου Πετράκη πήρε προβάδισμα στο 28ο λεπτό του αγώνα, όταν ο Τετέι έκανε το σουτ, η μπάλα κόντραρε σε έναν αμυντικό της Μαύρης Θύελλας και ο Ταΐρης νικήθηκε. Η Καλαμάτα απάντησε στο 45+4’ με τον Πασά από τα 11 βήματα να κάνει το 1-1 και να στέλνει τις δυο ομάδες στα αποδυτήρια ισόπαλες.
Οι φιλοξενούμενοι κέρδισαν πέναλτι στο 51ο λεπτό, σε βουτιά του Τετέι. Ο Κουϊρουκίδης εκτέλεσε εύστοχα από την άσπρη βούλα δίνοντας εκ νέου προβάδισμα στην Κηφισιά. Μάλιστα δεν πανηγύρισε το γκολ, σεβόμενος το πέρασμά του από την Καλαμάτα.
Στην συνέχεια οι γηπεδούχοι απειλούσαν συνεχώς την αντίπαλη εστία με τον Τάτο να είναι ο πιο επικίνδυνος παίκτης, χωρίς ωστόσο κάποιο αποτέλεσμα. Ο Παπασάββας στο 82ο λεπτό αντίκρισε τη δεύτερη κίτρινη κάρτα αφήνοντας την Κηφισιά με 10 παίκτες, ωστόσο ούτε τότε η Μαύρη Θύελλα δεν μπόρεσε να εκμεταλλευτεί το αριθμητικό πλεονέκτημα και να πετύχει κάποιο γκολ.