O Κούτσιας μπήκε αλλαγή κι εκτέλεσε τη Νέα Υόρκη

Ο Έλληνας επιθετικός με κεφαλιά στο 75΄ έδωσε τη νίκη 2-1 στο Σικάγο

Ο Γιώργος Κούτσιας μπήκε ως αλλαγή στον αγώνα των Σικάγο Φάιαρ με την Νιου Γιορκ Ρεντ Μπουλ και χάρισε τη νίκη στην ομάδα του.

Οι Σικάγο Φάιαρ πήραν τους τρεις βαθμούς καθώς επικράτησαν με 2-1 της Νιου Γιορκ Ρεντ Μπουλ.

Ο Τομ Μπάρλοου σημείωσε το πρώτο του γκολ στη σεζόν και συγκεκριμένα στο 31ο λεπτό και έγινε ο έκτος παίκτης του MLS αυτή τη σεζόν που σκόραρε το πρώτο του γκολ εναντίον της πρώην ομάδας του. Οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν στο 47ο λεπτό με γκολ του Ντένις Τζενγκάαρ.

Ο Κούτσιας μπήκε ως αλλαγή στο 71′ και τέσσερα λεπτά αργότερα κατάφερε να βρει δίχτυα με υπέροχη κεφαλιά. Αυτό ήταν το δεύτερο γκολ του Έλληνα πρώην παίκτη του ΠΑΟΚ στην κανονική σεζόν του MLS και το τέταρτο του σε πέντε αγώνες σε όλες τις διοργανώσεις το 2024.