![](https://www.iapopsi.gr/wp-content/uploads/2018/08/1962172.jpg)
Ο Μπουζούκης τρίτος νεαρότερος σκόρερ του Παναθηναϊκού
Ο Γιάννης Μπουζούκης έχει γίνει το πρόσωπο της ημέρας, καθώς σκόραρε στην πρεμιέρα της Super League και χάρισε στον Παναθηναϊκό τη νίκη στην Ξάνθη. Ο 20χρονος άσος του Παναθηναϊκού έγινε ο τρίτος νεότερος σκόρερ την τελευταία 10ετία.
Ο νεαρός μέσος στα 20 του χρόνια με το εκπληκτικό σουτ έξω από την περιοχή, έγινε ο τρίτος νεότερος σκόρερ του Παναθηναϊκού μετά τους Σωτήρη Νίνη (16 ετών) και Χάρη Μαυρία (17 ετών).