Ο Ελ Αραμπί πήρε το όπλο του

Ο ΑΠΟΕΛ δυσκολεύτηκε στο Α’ ημίχρονο, αλλά στην επανάληψη ο Ελ Αραμπί «καθάρισε» και οδήγησε τους πρωταθλητές στη πρώτη φετινή νίκη τους μέσα στην έδρα της Καρμιώτισσας με 3-0, στο πλαίσιο της 23ης αγωνιστικής του κυπριακού πρωταθλήματος. Ο Μαροκινός φορ με δύο γκολ ήταν αυτός που έκρινε την έκβαση του ματς.
Στο μεταξύ η Πάφος νίκησε με 3-1 στο ντέρμπι την Ανόρθωση. Να σημειωθεί πως στο 48ο λεπτό της αναμέτρησης Εθνικού Αχνας-Νέα Σαλαμίνα (2-3)προέκυψε πρόβλημα με τους προβολείς του γηπέδου με αποτέλεσμα να υπάρξει διακοπή για 20 λεπτά.

Αναλυτικά τ’ αποτελέσματα της 23ης αγωνιστικής και η βαθμολογία του κυπριακού πρωταθλήματος έχουν ως εξής

Καρμιώτισσα-ΑΠΟΕΛ             0-3
Πάφος-Ανόρθωση                3-1
Εθνικός Αχνας-Νέα Σαλαμίνα    2-3