Ο Ελ Αραμπί έφτασε τον Ίβιτς

Ο Γιουσέφ Ελ Αραμπί έφτασε τα 80 γκολ με τον Ολυμπιακό σε όλες τις διοργανώσεις και πλέον μοιράζεται την 3η θέση με τον Ίλια Ίβιτς. Μπροστά τους βρίσκονται ο Πρέντραγκ Τζόρτζεβιτς με 158 και ο Τζιοβάνι με 98.

Το πρώτο του γκολ ήταν στο ντεμπούτο του με τον Ολυμπιακό στην Super League στις 24 Αυγούστου 2019, στο εντός έδρας 1-0 με τον Αστέρα Τρίπολης.

Για την σεζόν 2021-22 είχε αγωνιστεί και στις δύο αναμετρήσεις με την ομάδα της Νίκαιας, αλλά για ελάχιστο χρόνο. Συνολικά 32 λεπτά ως αλλαγή και στα δύο παιχνίδια.

Στην αναμέτρηση του Σαββάτου (3/9) κλήθηκε πάλι από τον πάγκο για τα 30 τελευταία λεπτά και στις καθυστερήσεις εκτέλεσε εύστοχα το πέναλτι, με το οποίο έφτασε τις 16 τις ομάδες απέναντι στις οποίες έχει σκοράρει.

Η μοναδική που έχει… ξεφύγει από τον σκόρερ του Ολυμπιακού είναι ο Απόλλων Σμύρνης, τον οποίο έχει αντιμετωπίσει σε δύο αναμετρήσεις.

Τα περισσότερα γκολ τα έχει σημειώσει απέναντι στην ΑΕΚ, με την οποία έχει σκοράρει 9 φορές σε 12 αναμετρήσεις. Τον μεγαλύτερο μέσο όρο τον έχει με αντίπαλο τον ΠΑΣ Λαμία, όπου σε 5 ματς έχει σημειώσει 7 γκολ.