![](https://www.iapopsi.gr/wp-content/uploads/2024/07/votanikos-doukas-680x430.jpg)
Ο Δούκας θα χρησιμοποιήσει τον Βοτανικό για το προεδριλίκι στο ΠΑΣΟΚ
Sports Παρασκήνια
Ο πιο ωραίος του χωριού είναι ο Χάρης Δούκας. Πάει για πρόεδρος του ΠΑΣΟΚ. Ο λαός τον ψήφισε για δήμαρχο κι ο Χάρης είδε περισσότερο φως στα κομματικά και μπούκαρε. Ποιος ασχολείται με το δημαρχιλίκι τώρα, ρε, πλάκα κάνουμε τώρα; Αλλού είναι ο γάμος κι η χαρά. Και με τον Βοτανικό τι χαμπάρια; Μαθαίνω ότι ο Χάρης εν όψει των εσωκομματικών εκλογών θέλει να προχωράνε τα έργα τα περιφερειακά, για να τα βάλει μόστρα όταν θα γίνουν οι εκλογές στο ΠΑΣΟΚ. Θα δείξει. Πάντως, ο Δούκας με τα μπραβιλίκια αυτά από την δημοτική αστυνομία και τα ρέστα, τα έχει πάρει στο κρανίο κι έψαχνε, λέει, να δει πότε διορίστηκαν στο δήμο όλοι αυτοί της συμμορίας.