Ντροπή: Δεν σεβάστηκαν ούτε τα κορίτσια

Ούτε τα κορίτσια του ΖΑΟΝ και της Κηφισιάς δεν σεβάστηκαν αυτοί που πλακώθηκαν στο παιχνίδι του βόλεϊ γυναικών και προκάλεσαν μεγάλη ένταση και στις αθλήτριες.

Κάτσε δεν είναι και λίγο πράγμα να βλέπεις τους δικούς σου ανθρώπους να παίζουν ξύλο στην εξέδρα…

στον αγώνα της ημιτελικής φάσης των play offs της Pre League, που το ΖΑΟΝ προηγούνταν με 2-1 στο τέταρτο σετ, η προπορευόμενη ομάδα πήρε τάιμ άουτ και τότε για άγνωστο λόγο ξεκίνησε ένας τσακωμός στις κερκίδες μεταξύ θεατών και οικείων προσώπων των αθλητριών. Η Χατζηχαραλάμπους, αθλήτρια του ΖΑΟΝ, έτρεξε πρώτη προς την εξέδρα για να ανέβει πάνω όσο οι συναθλήτριές της την κρατούσαν για να μείνει στον αγωνιστικό χώρο ενώ η Νομικού, των Αμαζόνων, ανέβηκε στην εξέδρα αφού στον καυγά εμπλεκόταν και δικό της πρόσωπο. Οι αθλήτριες προσπάθησαν να χωρίσουν τους εμπλεκόμενους και να ηρεμήσουν την κατάσταση ώστε να μπορέσει ο αγώνας να συνεχιστεί.

Το ματς διακόπηκε για λίγα λεπτά και αφού ξεκίνησε ξανά, ο διαιτητής έδωσε κόκκινη στις Χατζηχαραλάμπους και Νομικού ακαθώς είχαν βγει εκτός αγωνιστικού χώρου.

Δείτε όσα συνέβησαν στο βίντεο (μετά το 2:01:00)