«Ντου» στην αίθουσα του VAR από παράγοντα της Κορίνθιανς

Χαμός στο ντέρμπι με την Γκρέμιο

Ένα απίστευτο περιστατικό σημειώθηκε κατά τη διάρκεια της αναμέτρησης ανάμεσα στην Γκρέμιο και την Κορίνθιανς, για το πρωτάθλημα Βραζιλίας.

Mε τη λήξη του πρώτου ημιχρόνου, ο αθλητικός διευθυντής των φιλοξενούμενων, Αλεσάντρο, επιχείρησε να κάνει «ντου» στην αίθουσα του VAR, προκειμένου να παραπονεθεί για ένα πέναλτι που δεν δόθηκε στην ομάδα του!

Ωστόσο, οι αστυνομικοί που ήταν έξω από την αίθουσα απέτρεψαν τα χειρότερα, με τον παράγοντα όμως της Κορίνθιανς να επιτίθεται στο τηλεοπτικό συνεργείο που κατέγραφε εκείνη την στιγμή το συμβάν, με τον κάμεραμαν να του κάνει μήνυση!

Για την ιστορία, η Κορίνθιανς επικράτησε 1-0 της Γκρέμιο, με γκολ του Ρομέρο στο 32ο λεπτό.