Ντόρτμουντ: Πήγαν να πανηγυρίσουν τον τίτλο και χάνουν 2-0 από την Μάιντς σε 25 λεπτά!

Απίθανη εξέλιξη στην Μπουντεσλίγκα.

Η Ντόρτμουντ θέλει νίκη επί της Μάιντς για να πανηγυρίσει τον τίτλο στην Μπουντεσλίγκα και χάνει στο γήπεδο της 2-0 από την Μάιντς…

Oι φιλοξενούμενοι πάγωσαν τους Βεσταφαλούς μόλις στο 15ο λεπτό της αναμέτρησης, γεμίζοντάς τους με άγχος, με τον Χάντσε-Όλσεν να σκοράρει με κεφαλιά για το 1-0.

H Ντόρτμουντ κέρδισε πέναλτι που υπέδειξε ο διαιτητής μετά τη χρήση του VAR για ανατροπή του Γκερέιρο από τον Κολ.

Ωστόσο, ο Σεμπαστιάν Αλέ δεν κατάφερε να νικήσει τον Ντάμεν από την άσπρη βούλα, με το άγχος των Βεστφαλών να μεγαλώνει ολοένα και περισσότερο από πολύ νωρίς στο παιχνίδι…

Και στο 24ο λεπτό, η Κολωνία στην δεύτερη τελική της έκανε το 2-0! Με τον Τζάε-Σουνγκ να σερβίρει και τον Ονισίβο με κεφαλιά να εκτελεί τον Κόμπελ….