![](https://www.iapopsi.gr/wp-content/uploads/2023/05/aek-1-750x430.jpg)
Ντελίριο στην υποδοχή της ΑΕΚ στις Αφίδνες
Την αποθέωση από τους φίλους της ΑΕΚ γνώρισε τα ξημερώματα η αποστολή της ομάδας που επέστρεψε ως θριαμβεύτρια από τον Βόλο, όπου η «Ένωση» κατέκτησε το 16ο Κύπελλο στην ιστορία και έκανε το 3ο νταμπλ μετά από 45 χρόνια.
Παρά το προχωρημένο της ώρας (η αποστολή έφτασε στις 5 παρά), περίπου 1.500 ΑΕΚτζήδες βρέθηκαν στα διόδια των Αφιδνών και έστησαν ένα τρελό πάρτι, στο οποίο συμμετείχαν ο Ματίας Αλμέιδα και οι ποδοσφαιριστές του.