![](https://www.iapopsi.gr/wp-content/uploads/2020/04/gipedoaek-1200x630.jpg)
Νέα Φιλαδέλφεια και η Εθνική
Αναρωτιέται κανείς γιατί η ΕΠΟ αδιαφορεί ώστε η Εθνική ανδρών να βρει επιτέλους έδρα. Από την ημέρα που Συνδεσμίτες του ΠΑΟΚ χαρακτήρισαν ανεπιθύμητη στην Τούμπα την εθνική ομάδα, ο Βαγγέλης Γραμμένος αναζήτησε με βήμα… σημειωτόν λύση για τη φιλοξενία της Εθνικής.
Το Ολυμπιακό στάδιο αναγκαστικά συνεχίζει να αποτελεί την έδρα του αντιπροσωπευτικού μας συγκροτήματος, και ο κατήφορος της γαλανόλευκης δεν έχει τελειωμό. Όλα πλέον δείχνουν πως η αδράνεια και η αμηχανία της ΕΠΟ οδηγούν την Εθνική στη Νέα Φιλαδέλφεια. Το νέο γήπεδο της ΑΕΚ, που θα είναι στολίδι και θα αποτελεί πραγματική έδρα. Ως τότε, προφανώς ο Μακεδόνας παράγοντας θα σκέφτηκε πως δεν έχει νόημα να πεταχτούν χρήματα για διορθωτικές παρεμβάσεις. Εκτός αν τα πληρώσουν όλα οι άλλοι…