Μπουντεσλίγκα: Τεσσάρα η Λεβερκούζεν

Κανένα πρόβλημα δεν είχε η Μπάγερ Λεβερκούζεν στην έδρα της Χόφενχαϊμ και πήρε εύκολα τη νίκη με 4-1, στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής της Bundesliga.Οι πρωταθλητές του Τσάμπι Αλόνσο κυριάρχησαν και πήραν τους τρεις βαθμούς, έχοντας μεγάλο πρωταγωνιστή τον Βίκτορ Μπονιφέις, που πέτυχε δύο γκολ.

Η Λειψία δεν μπόρεσε να λυγίσει την αντίσταση, στην έδρα της, της Ουνιόν Βερολίνου (0-0) και έχασε μεγάλη ευκαιρία ν’ ανέβει στην πρώτη θέση της βαθμολογίας, ενώ μεγάλη νίκη πέτυχε η Στουγκάρδη στην έδρα της Γκλάντμπαχ (3-1) με τον Ντεμίροβιτς να πετυχαίνει δύο γκολ μέσα σε τρία λεπτά (58′-61′).

Τέλος με «διπλό» έληξε και το ματς της Βόλφσμπουργκ με την Αϊντραχτ Φρανκφούρτης (1-2) με τον Μαρμούς να πετυχαίνει δύο γκολ και τον Κώστα Κουλιεράκη να είναι στον πάγκο των γηπεδούχων και να μπαίνει ως αλλαγή στο 88ο λεπτό.