![](https://www.iapopsi.gr/wp-content/uploads/2024/08/mporo-750x430.jpg)
Μποροβήλος: Ακαδημίες και ελληνικό στοιχείο ο Αστέρας Τρίπολης
Ενόψει της έναρξης της νέας σεζόν, ο Γιώργος Μποροβήλος έστειλε το δικό του μήνυμα.
Αρχικά, ο πρόεδρος των «κιτρινομπλέ» αναφέρθηκε στις καταστροφικές πυρκαγιές που πλήττουν την Αττική κι εν συνεχεία τόνισε τους στόχους των Αρκάδων στο αγωνιστικό κομμάτι.
Η δήλωση του Γιώργου Μποροβήλου αναφέρει:
«Οποιαδήποτε ποδοσφαιρική κουβέντα είναι ανούσια αυτές τις ώρες που οι συνάνθρωποί μας δοκιμάζονται. Εύχομαι αυτός ο εφιάλτης να τελειώσει γρήγορα, η σκέψη όλων μας είναι σε εκείνους, ευχόμαστε κουράγιο, δύναμη και ελπίδα.
Για εμάς στον ASTERAS AKTOR η νέα ποδοσφαιρική σεζόν είναι μια νέα πρόκληση. Ακόμη μεγαλύτερη σε σχέση με τα προηγούμενα χρόνια αφού έχουμε δημιουργήσει ακόμη ένα ποδοσφαιρικό τμήμα, τον ASTERAS B’ AKTOR, ο οποίος θα αγωνίζεται στο πρωτάθλημα της Super League 2.
Ο σκοπός μας είναι διπλός, αφενός να μπορέσουμε να αξιοποιήσουμε τα παιδιά που βγαίνουν από τις Ακαδημίες μας και αφετέρου να δυναμώσουμε το ελληνικό στοιχείο, με τελικό στόχο όλη αυτή η προσπάθεια να έχει αντίκτυπο στην πρώτη ομάδα.