Λουτσέσκου: «Ζαμπαλάς και Σιδηρόπουλος έκαναν τα πάντα για να χάσουμε»

«Είδα και τι έγινε στον αγώνα του Λεβαδειακού με την ΑΕΚ»

Έξαλλος ο προπονητής του ΠΑΟΚ, Ραζβάν Λουτσέσκου, με τον διαιτητή Ζαμπαλά, αλλά και τον Σιδηρόπουλο, που ήταν στο VAR, μετά τη νίκη του «δικέφαλου του Βορρά» στο Περιστέρι επί του Ατρόμητου.

Ο Ρουμάνος τεχνικός εξέφρασε τον έντονο εκνευρισμό του για τη διαιτησία, πετώντας τα βέλη του και για όσα έγιναν στην αναμέτρηση του Λεβαδειακού με την ΑΕΚ.

Αναλυτικά οι δηλώσεις του στην κάμερα της NOVA:

«Ήταν μια απίστευτη νίκη κόντρα στον διαιτητή και το VAR, που έκαναν τα πάντα για να χάσουμε! Είναι αδιανόητο αυτό που έγινε από το πρώτο λεπτό εναντίον μας! Πώς γίνεται να μας ακύρωσε το γκολ, που κάναμε το 1-2 με τον Ζίβκοβιτς και έδωσε φάουλ σε βάρος του Μπάμπα.

Είδα πριν λίγο τι έγινε στον Λεβαδειακό, που δεν έδωσαν πέναλτι στο χέρι της ΑΕΚ και καταλογίζουν πέναλτι για την ίδια φάση σε βάρος μας. Τρεις φορές κλέψαμε την μπάλα στο πρώτο ημίχρονο και ο διαιτητής σφύριζε φάουλ. Δεν μπορώ να το καταλάβω πώς έγινε αυτό.

Δεν ήταν ΟΚ το παιχνίδι για εμάς, δεν παίξαμε όπως θέλαμε, υπήρχε υγρασία, το χορτάρι δεν ήταν καλό, αλλά εμείς δείξαμε ότι είμαστε μαχητές»!