![](https://www.iapopsi.gr/wp-content/uploads/2023/09/siopis-ouzo-750x430.jpeg)
Κάρντιφ: Βράβευσε με… ούζο τον Σιώπη
O Σιώπης ήταν από τους κορυφαίους της Κάρντιφ στο παιχνίδι της περασμένης αγωνιστικής με τη Σουόνσι. Οι φίλαθλοι της ομάδας, αλλά και το τεχνικό επιτελείο αποθέωσαν τον Έλληνα μέσο αναγνωρίζοντας τη συμβολή του σε αυτή τη σημαντική αναμέτρηση για την Κάρντιφ.
Το βραβείο του Man of the match, ωστόσο, κατέληξε στον Άαρον Ράμσεϊ, ο οποίος σκόραρε και τα δύο γκολ των Ουαλών.
Η Κάρντιφ, όμως, ήθελε να ανταμείψει τον Σιώπη για την πολύ καλή απόδοσή του και βρήκε έναν ελληνικό τρόπο να το κάνει. Συγκεκριμένα, μετά το τέλος του αγώνα βράβευσε τον διεθνή μέσο με ένα μπουκάλι… ούζο!
💙 @aaronramsey got Sponsors MOTM.
Ollie Tanner was presented with Sky MOTM.
We had to reward this man too. What a first derby! Ouzo – a taste of home! 🇬🇷#CityAsOne pic.twitter.com/OJ5nqjgFcw
— Cardiff City FC (@CardiffCityFC) September 16, 2023