Η Σεντ Ετιέν επέστρεψε στα μεγάλα σαλόνια

Πήρε 2-2 από τη Μετς αν και βρέθηκε να χάνει 2-0

Στα σαλόνια του γαλλικού ποδοσφαίρου βρίσκεται και πάλι η Σεντ Ετιέν που κατάφερε να υπερασπιστεί το 2-1, με το οποίο είχε κερδίσει στο πρώτο μπαράζ της Μετς και να επιστρέψει στην Ligue 1.

Παρότι η ομάδα της Λοραίνης βρέθηκε να παίζει με παίκτη λιγότερο από το 5ο λεπτό λόγω αποβολής του Ντιαλό, κατάφερε να δημιουργήσει σκορ παραμονής (2-0) χάρη σε γκολ από Καμαρά (17’) και Μικαουτάτζε (25’).

Σε ένα γήπεδο που έβραζε και σε πολύ φανατικό κλίμα, οι φιλοξενούμενοι πήγαν το ματς στην παράταση με τέρμα του Πετρό (35’) και εκεί εκμεταλλεύτηκαν την κούραση της ομάδας του Λάζλο Μπόλονι και με χρυσό σκόρερ τον Βαντζί στο 117ο λεπτό έκαναν το 2-2 και πήραν την άνοδο που πανηγυρίστηκε έξαλλα.