Η Γρανάδα έμεινε στο 1-1 με την Κάντιθ εκτός έδρας

Η αντίπαλος του ΠΑΟΚ στον 5ο όμιλο του Europa League, Γρανάδα, «κόλλησε» στην Ανδαλουσία αφού αναδείχθηκε ισόπαλη με την Κάντιθ (1-1).

Η Γρανάδα ξεκίνησε πιο καλά την αναμέτρηση και στο 27ο λεπτό ευτύχησε να προηγηθεί, όταν ο Σάντσεζ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα μετά από ασίστ του Κένεντι, με την αντίπαλο του ΠΑΟΚ να πηγαίνει στα αποδυτήρια προηγούμενη απέναντι στην Κάντιθ.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι γηπεδούχοι ανέβασαν την απόδοσή τους και στο 48′ ο Αλέχο έφερε το ματς στα ίσα, διαμορφώνοντας το τελικό 1-1, αναγκάζοντας την Γρανάδα σε νέα απώλεια βαθμών.

Γρανάδα: Σίλβα, Φουλκιέρ, Σάντσεζ, Βαγέχο, Νέβα, Γκοναλόνς, Μίλα (83′ Ντουάρτε), Ερέρα, Κένεντι (62′ Μασίς), Πουέρτας (93′ Σουάρεζ), Μολίνα (62′ Σολδάδο).