![](https://www.iapopsi.gr/wp-content/uploads/2019/02/blat-1.jpg)
H ντρίμπλα του Μπλατ για την σύγκρουση με τον …Σφαιρόπουλο
Για την Μακάμπι: “Είναι πολύ σημαντικό ματς και για τις δύο ομάδες. Η Μακάμπι τον τελευταίο καιρό είναι βελτιωμένη και παίζει καλό μπάσκετ».
Για την κόντρα του με τον Σφαιρόπουλο, μετά την ερώτηση-σύγκριση με την ταινία Face Off: «Είναι ενδιαφέρουσα προσέγγιση. Μου έχουν πει ότι μοιάζω στο Νίκολα Γκέιτζ αλλά προτιμώ να είμαι ο Τραβόλτα. Δεν έχει σημασία που αντιμετωπίζω τον Σφαιρόπουλο, σημασία έχει ότι ο Ολυμπιακός αντιμετωπίζει την Μακάμπι».
Για τους τραυματίες της ομάδας: «Ελπίζω ότι όλοι οι παίκτες θα είναι έτοιμοι να παίξουν».
Για τον Γουέμπερ: «Τώρα η συγκέντρωση είναι στο ματς με την Μακάμπι μετά από αυτό θα μπορώ να σας μιλήσω για το νέο παίκτη, ανοικτά και με ευχαρίστηση».