![](https://www.iapopsi.gr/wp-content/uploads/2019/01/grammenos.jpg)
Για τα… μάτια του κόσμου η συνάντηση των διαιτητών με την ΕΠΟ (pic)
Μια καλή ευκαιρία να βγάλουν… φωτογραφίες οι διάφοροι είναι η συνάντηση που γίνεται τώρα (12:00) στα γραφεία της ΕΠΟ μεταξύ αντιπροσωπείας διαιτητών και εποπτών της Σούπερ Λίγκας με την ΕΠΟ.
Μέχρι και ο υφυπουργός Αθλητισμού, ο Γιώργος Βασιλειάδης, αντιλήφθηκε… δημοσιότητα και έσπευσε να παραστεί στη συνάντηση ως εκπρόσωπος της Πολιτείας.
Η σύσκεψη δεν έχει κανένα νόημα, διότι οι διαιτητές θα πάρουν εγγυήσεις ότι θα γίνει πιο αυστηρός ο Κανονισμός για τους παράγοντες και τις ΠΑΕ που κάνουν δημόσιες επιθέσεις στους ρέφερι και αυτό θα΄ ναι όλο…
Άλλωστε, πρόσφατα ο διεθνής διαιτητής Τάσος Σιδηρόπουλος με διαδοχικές δημόσιες εμφανίσεις του είχε φροντίσει να στείλει το μήνυμα ότι η αποχή θα διακοπεί και τα παιχνίδια θα γίνουν κανονικά…