![](https://www.iapopsi.gr/wp-content/uploads/2021/12/a-gea-nato-4-1200x900-1200x630.jpg)
Γ.Μπλιούμης: Επισκέφθηκε την 116 Πτέρυγα Μάχης στον Άραξο
Επίσκεψη στην 116 Πτέρυγα Μάχης στην αεροπορική βάση Αράξου πραγματοποίησε ο αρχηγός του Γενικού Επιτελείου Αεροπορίας, αντιπτέραρχος Γεώργιος Μπλιούμης.
Κατά τη διάρκεια της επίσκεψής του, ο αρχηγός ΓΕΑ συνομίλησε με το προσωπικό και συμμετείχε σε πτήση σχηματισμού αεροσκαφών F-16 Block 52+ Advanced, σε αποστολή Αέρος-Εδάφους, σύμφωνα με το εκπαιδευτικό πρόγραμμα της 335 Μοίρας «Τίγρης».
Τον αρχηγό ΓΕΑ υποδέχθηκε ο διοικητής της 116 ΠΜ, σμήναρχος Πέτρος Σάσσαρης.