![](https://www.iapopsi.gr/wp-content/uploads/2022/10/poyet-750x430.jpg)
Εθνική: Ο Πογιέτ θέλει «Λεωφόρο», ο Μπαλτάκος, όμως;
Sports Παρασκήνια
Ο Μπαλτάκος ήταν στην κλήρωση των προκριματικών του Euro 2024 στην Φρανκφούρτη. Και ρωτήθηκε από την ΕΡΑ σπορ, ποιο γήπεδο θα χρησιμοποιεί για έδρα η εθνική, όταν αρχίσουν τα προκριματικά. Έκανε την ντρίμπλα του ο Τάκης. Όπου αποφασίσει ο προπονητής, είπε. Ο Πογιέτ, ωστόσο, το είπε από την πρώτη στιγμή που πάτησε το πόδι του στην Ελλάδα, ότι θέλει το γήπεδο της «Λεωφόρου», γιατί είναι «κλουβί». Άρα, να το «δέσουμε» ότι αυτή θα είναι η έδρα της εθνικής. Εκτός κι αν πείσουνε τον Ουρουγουανό, ότι η «ΟΠΑΠ Arena – Αγιά Σοφιά» είναι περισσότερο «κλουβί» από το «κλουβί».
Eίναι ρωμαϊκή αρένα!!!