![](https://www.iapopsi.gr/wp-content/uploads/2013/11/lewnideio.jpg)
Έντονα καιρικά φαινόμενα έπληξαν το Λεωνίδιο!
Παράλληλα, με απόφαση του δημάρχου Νότιας Κυνουρίας, τα σχολεία στην κωμόπολη σήμερα έμειναν κλειστά.Ο Δήμαρχος Νότιας Κυνουρίας με επιστολή του στον Περιφερειάρχη ζήτησε να κηρυχθεί η περιοχή του Λεωνιδίου σε κατάσταση εκτάκτου ανάγκης.
Για όλους τους ανωτέρω λόγους, παρακαλούμε κύριε Περιφερειάρχα, να ξεκινήσουν οι διαδικασίες προκειμένου να κηρυχθεί η Δημοτική Κοινότητα Λεωνιδίου του Δήμου μας σε κατάσταση εκτάκτου ανάγκης.