Elite στο ΑΕΚ – ΠΑΟΚ (Στίλερ για την… συμμαχία), ένας Ντελαζό στο ΑΕΚ – Παναθηναϊκός κι ο Αλαφούζος τσιμουδιά
Ένα Βιλί Ντελαζό έφεραν οι Φροϊντομπάνταλοι για το ντέρμπι ΑΕΚ – Παναθηναϊκός. στο ΑΕΚ – ΠΑΟΚ της εξυγίανσης, είχαν φέρει elite διαιτητή, τον Γερμανό Στίλερ. Για να μη χαλάσει η συμμαχίας της εξυγίανσης, βέβαια.
Τώρα που σχεδόν κρίνεται το πρωτάθλημα σήμερα, οι Φροϊντομάνταλοι έφεραν ‘ένα Γαλλάκι. Αλλού είναι το θέμα. Ο Αλαφούζος, όλα καλά; Γιατί δεν διαμαρτύρεται, που αντί για elite φέρανε κατώτερο; Γιατί συμβιβάστηκε;
Γιατί δεν μιλάει ο Γιαννάκης; Είναι δίκαιο αυτό το πράγμα, να παίζει ένας ολόκληρος Στίλερ στο ΑΕΚ – ΠΑΟΚ και ένας Ντελαζό με τον Παναθηναϊκό;
Ούτε που οι Φροϊντομάνταλοι έβαλαν και πάλι 4ο διαιτητή τον Διαμαντόπουλο τον πείραξε τον Αλαφούζο. Δεν πρέπει να ζει στην Ελλάδα ο Γιάννης. Πρέπει να έχει νοικιάσει διαμέρισμα στον πλανήτη Άρη, που έχει και νερό.
Ο τέαρτος διαιτητής, όπως μόνο η «Α» και η iapopsi.gr έγραψαν, είναι ο υποδοχέας. Αυτός που κάνει το νταλαβέρι με τους ξένους διαιτητές. Με την καλή έννοια νταλαβέρι.