Ντου(ντού) για τα ημιτελικά

Ο ΟΦΗ νίκησε και στο δεύτερο παιχνίδι της προημιτελικής φάσης του Κυπέλλου Ελλάδας τον Πανιώνιο με 2-1 στη Νέα Σμύρνη (στο πρώτο ματς οι Κρητικοί είχαν επιβληθεί με σκορ 2-0) και προκρίθηκε στα ημιτελικά του θεσμού.

Ο Μακρής άνοιξε το σκορ για τους φιλοξενούμενους στο 63ο λεπτό της αναμέτρησης, ενώ δύο λεπτά αργότερα ο Κολοβός ισοφάρισε προσωρινά. Ο Ντουντού Σεαρένσε, με ακόμη ένα γκολ του έδωσε τη νίκη στην ομάδα του γράφοντας το τελικό σκορ στο 80’.

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (Παναγόπουλος): Παπαδόπουλος, Ζαχαράκης (64′ Αραβίδης), Λαμπρόπουλος, Αυλωνίτης, Κούρος, Μητρόπουλος, Κούρντι, Κολοβός (69′ Μπούζας), Σταυροθανασόπουλος (61′ Γιάννου), Ντούνης, Καμπάνταης

ΟΦΗ (Σα Πίντο): Φερνάντες, Μπούρμπος, Ζορό, Τριποτσέρης, Μιλιάζες, Μακρής, Κάλαϊτζιτς (57′ Ντουντού), Σίσιτς (46′ Κουτσιανικούλης), Ζε Εντουάρντο, Περογαμβράκης (69′ Στάθης), Παπάζογλου