Διακόπηκε το ματς των αδερφών Τσιτσιπά με τους Γκονζάλες/Μολτένι

Βροχή και σκοτάδι χτύπησαν το Wimblendon

Το σκοτάδι διέκοψε τον αγώνα των αδερφών Τσιτσιπά με τους Γκονζάλες/Μολτένι για τον πρώτο γύρο του διπλού στο Wimbledon.

Λόγω της βροχής στο Λονδίνο, το ματς ξεκίνησε με μεγάλη καθυστέρηση και θα ήταν σχεδόν αδύνατη η ολοκλήρωση του μετά και το μεγάλο σε διάρκεια πρώτο σετ.

Στέφανος και Πέτρος, πάντως, είχαν την ευκαιρία να το πάρουν, καθώς βρέθηκαν με σετ πόιντ στο 5-4, όμως οι Αργεντινοί έμειναν όρθιοι και κατάφεραν να «γράψουν» το 0-1 στο τάι μπρέικ.

Στο δεύτερο σετ τα δύο αδέρφια είχαν μια ακόμα ευκαιρία για μπρέικ, ωστόσο Γκονζάλες και Μολτένι κράτησαν το σερβίς τους στο 2-2 και τελικά ο αγώνας διακόπηκε στο 3-3.

Το σκορ, λοιπόν, είναι στο 7-6(3), 3-3 και μένει να δούμε πότε θα διεξαχθεί, αφού ο Στέφανος έχει αύριο (4/7) και το μονό με τον Έμιλ Ρουσουβουόρι.