![](https://www.iapopsi.gr/wp-content/uploads/2022/10/anna-750x430.jpg)
Άννα Κορακάκη: Πήρε το πρώτο εισιτήριο για την Ελλάδα και έφυγε για τους Ολυμπιακούς στο Παρίσι
Με μια θριαμβευτική ανάρτηση η Άννα Κορακάκη πανηγύρισε το ασημένιο μετάλλιο στο Παγκόσμιο Κύπελλο Σκοποβολής στο Κάιρο με το οποίο εξασφάλισε την πρόκρισή της στους Ολυμπιακούς Αγώνες στο Παρίσι.
Η 26χρονη πρωταθλήτρια της σκοποβολής θα αγωνιστεί για τρίτη φορά στην καριέρα της σε Ολυμπιακούς Αγώνες, αφού έγινε η πρώτη από τη χώρα μας που κερδίζει το εισιτήριο πρόκρισης.
Στην ανάρτησή της έγραψε:
![🚀](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t1f/1.5/16/1f680.png)
![🥈](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t6e/1.5/16/1f948.png)
![🇬🇷](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/tce/1.5/16/1f1ec_1f1f7.png)