![](https://www.iapopsi.gr/wp-content/uploads/2014/02/papagevrgiou.jpg)
Ανακοίνωσε την υποψηφιότητά του για το Δήμο Θεσσαλονίκης ο Χάρης Παπαγεωργίου
Στη μάχη των αυτοδιοικητικών εκλογών ρίχνεται ο Χάρης Παπαγεωργίου. Ο παλαίμαχος μπασκετμπολίστας του Άρη και επικεφαλής της «Ανεξάρτητης Κίνησης Ενεργών Πολιτών» ανακοίνωσε με γραπτή του δήλωση την πρόθεσή του να διεκδικήσει το δήμο Θεσσαλονίκης. Ο κ. Παπαγεωργίου ήταν υποψήφιος νομάρχης Θεσσαλονίκης στις εκλογές του 2006.