![](https://www.iapopsi.gr/wp-content/uploads/2021/01/2870a85d26a415882dd1308404d0035e_262462.jpg)
Η Λαμία πήρε δανεικό το διεθνή Καναδό Τζέιμς
Την μεταγραφική της ενίσχυση συνεχίζει η Λαμία. Η ομάδα της Φθιώτιδας ανακοίνωσε κι επίσημα την απόκτηση του Μανρέκαρ Τζέιμς με δανεισμό από τη Μίντιλαντ.
Ο 27χρονος στόπερ είναι εν ενεργεία διεθνής με την Εθνική Καναδά, έχοντας φορέσει 15 φορές το εθνόσημο της πατρίδας του.
Αναλυτικά η ανακοίνωση των «κυανόλευκων»:
«Η ΠΑΕ Λαμία είναι στην ευχάριστη θέση να ανακοινώσει την απόκτηση του 27χρονου Καναδού, σέντερ μπακ, Manjrekar James με τη μορφή δανεισμού από τη Midtjylland, με την οποία είχε φέτος σημείωσε 6 συμμετοχές. Έχει αγωνιστεί ακόμη σε FC Fredericia (Δανία), Vasas FC, Diósgyőr, Pécsi MFC ( Ουγγαρία) και Sigma FC (Καναδάς). Επίσης είναι διεθνής με την εθνική ομάδα της χώρας του.
Τον καλωσορίζουμε και του ευχόμαστε πολλές επιτυχίες με την ομάδα μας.
Ο Τζέιμς μετά την υπογραφή του συμβολαίου του δήλωσε στην επίσημη ιστοσελίδα της ομάδας:
«Είμαι πολύ χαρούμενος που βρίσκομαι στην Ελλάδα και στην ομάδα της Λαμίας. Θα βάλω τα δυνατά μου να παρουσιαστώ όσο το δυνατόν καλύτερος και να πετύχει η ομάδα το στόχο της παραμονής της στην κατηγορία που είναι το πιο σημαντικό απ’ όλα και μαζί με τους συμπαίκτες μου θα κάνουμε τα πάντα να το πετύχουμε!».