Την απέκλεισε σαν… Κυρία

Στη Γιουβέντους αρκούσε και η ισοπαλία. Η Γαλατασαράι ήθελε οπωσδήποτε τη νίκη. Το 0-0 παρέμενε μέχρι το 85’, ωστόσο σ’ εκείνο ακριβώς το λεπτό ήρθαν τα πάνω-κάτω.

Η αναμέτρηση ξεκίνησε χθες το βράδυ, όμως στο 32’, ο διαιτητής Προένσα αποφάσισε να το διακόψει, αφού το χιόνι που έπεφτε στην Κωνσταντινούπολη, είχε κάνει το γήπεδο κάτασπρο. Σήμερα στις 15:00 το ματς συνεχίστηκε από εκείνο ακριβώς το λεπτό και όπως καταλαβαίνει ο καθένας, σ’ έναν πολύ δύσκολο αγωνιστικό χώρο, οι φάσεις μπροστά από τις δύο εστίες ήταν ελάχιστες. Κάτι που σαφώς βόλευε τη Γιουβέντους.

Πέντε λεπτά πριν το τέλος ο Ντρογκμπά έπιασε την κεφαλιά, η μπάλα έφτασε στον Σνάιντερ, ο οποίος από πλάγια θέση εκτέλεσε σωστά και έστειλε τους Τούρκους στους «16» του Champions League, αφήνοντας την «Κυρία»… σύξυλη, να συνεχίζει στο Europa League.

ΓΑΛΑΤΑΣΑΡΑΪ (5-3-2): Μουσλέρα, Εμπουέ (81′ Ουμούτ Μπουλούτ), Σετζού, Σεμίχ Καγιά, Γκιοκχάν Ζαν, Ριέρα, Φελίπε Μέλο, Σελτσούκ Ινάν, Σνάιντερ (92′ Τσεϊχιούν Γκιουλσελάμ), Μπουράκ Γιλμάζ, Ντρογκμπά.
ΓΙΟΥΒΕΝΤΟΥΣ (3-5-2): Μπουφόν, Μπαρτζάλι, Μπονούτσι (90′ Τζοβίνκο), Κιελίνι, Πογκμπά, Βιντάλ, Μαρκίζιο (87′ Κουαλιαρέλα), Λίχτσταϊνερ, Κουάντουο Ασαμόα, Τέβες, Γιορέντε.

Η τελική βαθμολογία
1. Ρεάλ 16 (20-5)
2. Γαλατάσαράι 7 (8-14)
3. Γιουβέντους 6 (9-9)
4. Κοπεγχάγη 4 (4-13)

Δείτε το γκολ που έκρινε την αναμέτρηση, αλλά και την πρόκριση, αλλά και φωτογραφικά στιγμιότυπα:

Galatasaray 1-0 Juventus 11.12 ourmatch.net by ourmatch