![](https://www.iapopsi.gr/wp-content/uploads/2019/05/velidis-1.jpg)
Τέλος από τον ΠΑΣ Γιάννινα και ο Βελλίδης (pic)
Ο υποβιβασμός του ΠΑΣ Γιάννινα στη Football League ήταν επόμενο να φέρει και άμεσες αποχωρήσεις.
Μετά τον Ευριπίδη Γιάκο γνωστοποίησε και ο Μάρκος Βελίδης ότι αποτελεί παρελθόν για την ομάδα. Με ανάρτησή του στο Instagram ανακοίνωσε ότι μετά από δυο χρόνια ολοκλήρωσε τη δεύτερη θητεία του στον «Άγιαξ της Ηπείρου».
Ο 32άχρονος τερματοφύλακας δήλωσε υπερήφανος, που αποτέλεσε κομμάτι της ομάδας, ενώ δεν παρέλειψε να ευχαριστήσει και τον κόσμο για την ανιδιοτελή στήριξή του.