![](https://www.iapopsi.gr/wp-content/uploads/2019/04/193336.jpg)
Μπαίνει στο χειρουργείο ο Μιχάλης Λούντζης
Τα χειρότερα επιβεβαιώθηκαν στο Λαύριο με τον Μιχάλη Λούντζη, καθώς έπαθε ρήξη χιαστού και έτσι θα μείνει εκτός δράσης για διάστημα έξι μηνών!
Ο 20χρονος γκαρντ, ο οποίος αγωνίζεται στο Λαύριο ως δανεικός από τον Παναθηναϊκό, τραυματίστηκε στην χθεσινή προπόνηση και τα αποτελέσματα των εξετάσεών του σήμερα επιβεβαίωσαν τα χειρότερα.
Συγκεκριμένα, ο νεαρός γκαρντ υπέστη ρήξη προσθίου χιαστού και έτσι όχι μόνο θα χάσει το υπόλοιπο της φετινής σεζόν, αλλά η επιστροφή του στην αγωνιστική δράση εκτιμάται σε περίπου έξι μήνες.
Ο Μιχάλης Λούντζης θα υποβληθεί αύριο σε χειρουργική επέμβαση και στη συνέχεια θα ξεκινήσει το πρόγραμμα αποθεραπείας του. Φέτος, ο 20χρονος είχε κατά μέσο όρο 6,5 πόντους, 2,3 ριμπάουντ και 2,1 ασίστ, σε 21 ματς στην Α1.