![](https://www.iapopsi.gr/wp-content/uploads/2017/10/785744acb67c526d7a4985c6cef5d89f_548832.jpg)
Ο άπειρος Αντρέας Έκμπεργκ διαιτητής στο Μίλαν-ΑΕΚ
35ΧΡΟΝΟΣ ΣΟΥΗΔΟΣ ΑΣΤΥΝΟΜΙΚΟΣ
Η UEFA όρισε έναν άπειρο διαιτητή, τον Σουηδό Αντρέας Έκμπεργκ να διευθύνει τον αγώνα Μίλαν-ΑΕΚ, για την τρίτη αγωνιστική των ομίλων του EuropaLeague.
Ο 35χρονος, αστυνομικός στο επάγγελμα έγινε διεθνής το 2013.
Παρουσία σε αγώνες ελληνικών ομάδων είχε μόλις δύο φορές, στο ΠΑΟΚ-Κράσνονταρ 0-0 στις 22/10/2015 για τους ομίλους του Europa League και στις 9/7/2015, όταν είχε διευθύνει το Ελλάδα-Αυστρία 1-0 για το Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα U19.